СУМЕТРОЛІМ® Таблетки Egis

Використання

Упаковка

таблетки 480 мг блістер, № 20
суспензія оральна флакон 100 мл, № 1

Склад

Сульфаметоксазол 400 мг
Триметоприм 80 мг
Сульфаметоксазол 2,5 г
Триметоприм 0,5 г

Діагнози

Бронхіт
Гострий трахеїт
Обструктивний бронхіт
Рожа
Хронічний епідидиміт

Дозування

Взаємодія

Показання

Фармакологічні властивості

Протипоказання

Побічні ефекти

Особливі інструкції

Умови зберігання

Ціни

Вінниця-РЕЦЕПТІКА-60.20 грн./уп.
Дніпро-РЕЦЕПТІКА-60.30 грн./уп.
Житомир-ПОДОРОЖНИК-55.69 грн./уп.
Запоріжжя-ПОДОРОЖНИК-60.99 грн./уп.
Івано-Франківск-АПТЕКА БАМ-53.99 грн./уп.
Київ-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-52.10 грн./уп.
Луцьк-АПТЕКА БАМ-54.99 грн./уп.
Львів-ПУЛЬС-49.55 грн./уп.
Одеса-АПТЕКА АКС СОЦІАЛЬНА-54.97 грн./уп.
Рівне-АПТЕКА БАМ-54.99 грн./уп.
Суми-АПТЕКА БАМ-54.50 грн./уп.
Тернопіль-АПТЕКА БАМ-54.99 грн./уп.
Ужгород-ПОДОРОЖНИК-60.69 грн./уп.
Харків-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-52.50 грн./уп.
Херсон-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-52.25 грн./уп.
Хмельницький-АПТЕКА БАМ-55.99 грн./уп.
Чернівці-D.S.-59.40 грн./уп.

CУМЕТРОЛІМ® (SUMETROLIM®)

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Затверджено МОЗ Украiни від 2016-09-21 р. № 989. Р.п. № UA/3194/02/01

Склад

діючі речовини: 1 таблетка містить 400 мг сульфаметоксазолу та 80 мг триметоприму;

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, тальк, желатин, натрію крохмальгліколят (тип А),

магнію стеарат, гліцерин (85%), кислота стеаринова.

Лікарська форма

Таблетки.

Фармакотерапевтична група

Комбінація сульфаніламідів та триметоприму, включаючи їх похідні.

Код АТС J01E E01.

Клінічні характеристики

Показання

Лікування інфекцій, спричинених чутливими до препарату патогенними мікроорганізмами, у випадках, коли перевага від такого лікування перевищує можливий ризик; необхідно вирішити питання про те, чи не можна застосовувати лише один антибактеріальний засіб.

Інфекції ЛОР-органів та дихальних шляхів: гострий і хронічний бронхіт, бронхоектази, пневмонія (у тому числі спричинена Pneumocystis carinii), фарингіт, ангіна (при інфекціях, спричинених β-гемолітичними стрептококами групи А, частота ерадикації не цілком достатня), синусит, середній отит.

Інфекції нирок і сечовивідних шляхів: гострий і хронічний цистит, пієлонефрит, уретрит, простатит, м’який шанкр.

Інфекції травного тракту: черевний тиф і паратиф, шигельози (спричинені чутливими штамами Shigella flexneri і Shigella sonnei, якщо показана антибактеріальна терапія), діарея «мандрівника», спричинена ентеротоксичними штамами Escherichia coli, холера (в доповнення до відновлення рідини і електролітів).

Інші бактеріальні інфекції: гострий і хронічний остеомієліт, бруцельоз, нокардіоз, актиномікоз, токсоплазмоз, південноамериканський бластомікоз.

Протипоказання

Підвищена чутливість до триметоприму і сульфаметоксазолу (включаючи сульфаніламідні похідні, протидіабетичні засоби сульфонілсечовини, а також тіазидні діуретики) та інших компонентів препарату.

Гострий гепатит, порушення функції печінки, порфірія.

Захворювання крові, порушення гемопоезу, анемія, викликана дефіцитом фолієвої кислоти, дефіцит глюкози-6-фосфатдегідрогенази.

Ниркова недостатність, яка характеризується кліренсом креатиніну менше 15 мл/хв (за винятком випадків проведення гемодіалізу).

Пацієнтам, які проходять курс хіміотерапії.

Не можна призначати у комбінації з дофетилідом.

Спосіб застосування та дози

Дорослі і діти віком від 12 років. Звичайна початкова доза становить 2 таблетки 2 рази на добу (вранці та ввечері) після їди, запивати великою кількістю рідини. При тяжких інфекціях можна призначати вищі добові дози — до 3 таблеток 2 рази на добу. Для підтримуючої терапії тривалістю більше 14 днів рекомендується приймати по 1 таблетці 2 рази на добу.

Діти. Рекомендована добова доза для дітей становить 6 мг триметоприму та 30 мг сульфаметоксазолу на 1 кг маси тіла. Цю дозу слід розподілити на два прийоми.

Рекомендована добова доза для дітей віком від 6 до 12 років становить 1 таблетка 2 рази на добу. Дітям віком до 6 років рекомендується призначати сироп Суметролім.

Тривалість курсу лікування при гострих інфекціях, за винятком гонореї, лікування має тривати щонайменше 5 діб, або ще 2 дні після зникнення симптомів захворювання. Триденний курс лікування може бути достатнім для жінок з неускладненим гострим циститом. Однак дітям при цьому захворюванні рекомендується застосовувати препарат протягом 5–7 днів. При гострому бруцельозі тривалість лікування має становити не менше 4 тижнів, а при нокардіозі — навіть більше (по 6–8 таблеток протягом 3 місяців).

Для профілактики та лікування токсоплазмозу (Toxoplasmosis): можна застосовувати схему дозування для Pneumocystis carinii.

При неускладненій гонореї можливий одноденний курс лікування — по 5 таблеток 2 рази на добу (вранці та ввечері) або дводенний курс лікування — по 4 таблетки 2 рази на добу.

Для лікування пневмонії, спричиненої Pneumocystis carini, рекомендована добова доза становить 20 мг триметоприму та 100 мг сульфаметоксазолу на 1 кг маси тіла (15 — 16 таблеток). Цю дозу слід розподіляти на 2 або більше прийомів, а лікування продовжувати протягом 14 — 21 дня.

Для профілактики пневмонії, спричиненої Pneumocystis carini, рекомендована доза для дорослих становить 2 таблетки 1 раз на добу або 2 таблетки через день, або 2 таблетки 2 рази на добу протягом періоду підвищеного ризику інфекції.

Для профілактики дітям звичайну терапевтичну дозу, розраховану на основі віку дитини і маси тіла, призначають 1 раз на добу, або 3 рази на тиждень 3 дні підряд. Ця доза відповідає приблизно 150 мг/м2 триметоприму і 750 мг/м2 сульфаметоксазолу. Максимальні добові дози триметоприму і сульфаметоксазолу становлять 320 мг і 1600 мг відповідно.

Особливі групи пацієнтів

Пацієнтам із порушенням функції нирок дозу можна підбирати за такою схемою (дорослі і діти віком старше 12 років):

Рівень креатиніну у сироватці крові Добова доза (% від звичайної дози) Частота застосування
Кліренс креатиніну, мл/хв. Кліренс креатиніну, mмоль/л
>25 Чоловіки:

INN:

Активні речовини

ATC:

Сульфаметоксазол і триметоприм

Виробник:

Egis

Форма випуску:

Таблетки