Саніфект ИНТЕРДЕЗ ООО

Використання

Упаковка

сашетка 23 мл, № 1
50 мл, № 1

Склад

Діагнози

Дозування

Взаємодія

Показання

Фармакологічні властивості

Протипоказання

Побічні ефекти

Особливі інструкції

Умови зберігання

Ціни

Запоріжжя-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-36.25 грн./уп.
Київ-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-36.75 грн./уп.
Кропивницький-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-36.95 грн./уп.
Харків-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-36.75 грн./уп.
Херсон-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-36.75 грн./уп.

ІНСТРУКЦІЯ

із використання засобу

«ОлСепт 75»

(OLSEPT 75)

 Склад засобу, вміст діючих та допоміжних речовин, мас.%:

спирт ізопропіловий — 70,0 (об’ємна частка — 75,0%); бензалконію хлорид — 0,025 (діючі речовини); очищена вода до 100,0.

Форма випуску і фізико-хімічні властивості.

Дезінфекційний засіб «ОлСепт 75» являє собою готову до застосування однорідну прозору безбарвну рідину без сторонніх домішок зі спиртовим запахом. рН засобу складає 6,0–7,0, відносна густина — 0,84–0,88. Засіб є легкозаймистим, вибухонебезпечним. Засіб «ОлСепт 75» не сумісний з милами та аніонними поверхнево-активними речовинами.

Призначення засобу.

Засіб використовують у нерозведеному стані з метою:

 • гігієнічної дезінфекції шкіри рук медичного персоналу лікувально-профілактичних закладів різного профілю, машин швидкої медичної допомоги, у зонах надзвичайних ситуацій;
 • дезінфекції рук хірургів та іншого медичного персоналу, який бере участь у проведенні оперативних втручань у лікувально-профілактичних закладах;
 • обробки шкіри операційного та ін’єкційного полів пацієнтів, ліктьових згинів донорів у лікувально-профілактичних закладах, машинах швидкої медичної допомоги, у зонах надзвичайних ситуацій;
 • обробки шкірних покривів пацієнтів перед проведенням пункцій суглобів та органів та введенням катетерів;
 • знезараження гумових рукавичок (із хлоропренового каучуку або латексу) на руках медичного персоналу під час роботи з потенційно інфікованим матеріалом (мікробіологічні, вірусологічні, клінічні, біохімічні тощо лабораторії), при проведенні ін’єкцій, при збиранні медичних відходів класу Б тощо;
 • гігієнічної дезінфекції шкіри рук медичного персоналу у закладах охорони здоров’я, спортивно-оздоровчих закладах, дитячих дошкільних та навчальних закладах різних рівнів акредитації, санаторно-курортних закладах, у закладах соціального захисту (будинки для людей похилого віку, інвалідів тощо) та пенітенціарної системи, у вогнищах інфекційних хвороб;
 • гігієнічної дезінфекції шкіри рук працівників підприємств косметичної, фармацевтичної, мікробіологічної, харчової промисловості, закладів громадського харчування і торгівлі, банківських установ, об’єктів комунальної служби та всіх інших об’єктів, діяльність яких вимагає дотримання гігієнічних вимог і правил;
 • гігієнічної дезінфекції шкіри рук населенням у побуті: при догляді за хворими, новонародженими, людьми похилого віку; при перебуванні у громадському транспорті, у місцях загального користування; у подорожах тощо;
 • гігієнічної дезінфекції шкіри рук в умовах надзвичайних ситуацій;
 • дезінфекції шкіри клієнтів перед манікюром і педикюром у перукарнях;
 • для дезінфекції шкіри рук та шкірних покривів в інших випадках, коли необхідно дотримуватись гігієнічних вимог та правил;
 • швидкої у часті дезінфекції невеликих за розмірами поверхонь, виробів медичного призначення нескладної конфігурації в ургентних ситуаціях.

Спектр антимікробної дії.

Дезінфекційному засобу «ОлСепт 75» притаманні протимікробні властивості щодо грамнегативних та грампозитивних бактерій, включаючи збудників внутрішньолікарняних інфекцій (S. aureus, E. coli) та збудників туберкульозу; віруліцидні, включаючи збудників гепатитів В і С, ВІЛ, норовірусів, збудників грипу, парагрипу та інших респіраторних вірусних інфекцій, фунгіцидні (щодо грибів роду Candida та Aspergillus) властивості.

Токсичність та безпечність засобу.

Дезінфекційний засіб «ОлСепт 75» відповідно до вимог ГОСТ 12.1.007 належить до мало небезпечних речовин (4 клас небезпеки) при введенні в шлунок та нанесенні на шкіру. Засіб не спричиняє шкірно-резорбтивної та місцево-подразнювальної дії на шкіру в умовах одноразової дії та при повторних аплікаціях за рекомендованих режимів застосування. Дезінфекційний засіб «ОлСепт 75» викликає слабке подразнення кон’юнктиви ока. Засіб не має сенсибілізуючих властивостей. ГДКп.р.з. для ізопропанолу — 10,0 мг/м3; для бензалконіум хлориду — 1,0 мг/м3.

Приготування робочих розчинів.

2.1. Методика та умови приготування робочих розчинів.

Дезінфекційний засіб «ОлСепт 75» є готовим до застосування і використовується з метою дезінфекції у нерозведеному вигляді.

2.2. Термін та умови зберігання робочого розчину.

Складові засобу є стабільними в умовах зберігання при температурі від +5 оС до +25–28 оС.

Способи застосування засобу з метою дезінфекції.

3.1. Об’єкти застосування.

Дезінфекційний засіб «ОлСепт 75» використовують для гігієнічної дезінфекції шкіри рук медичного персоналу лікувально-профілактичних закладів різного профілю, машин швидкої медичної допомоги, у зонах надзвичайних ситуацій; дезінфекції шкіри рук хірургів та іншого медичного персоналу, який бере участь у проведенні оперативних втручань у лікувально- профілактичних закладах; обробки шкіри операційного та ін’єкційного полів пацієнтів, ліктьових згинів донорів у лікувально-профілактичних закладах, машинах швидкої медичної допомоги, у зонах надзвичайних ситуацій; обробки шкірних покривів пацієнтів перед проведенням пункцій суглобів та органів та введенням катетерів; знезараження гумових рукавичок на руках медичного персоналу під час роботи з потенційно інфікованим матеріалом (мікробіологічні, вірусологічні, клінічні, біохімічні тощо лабораторії), при проведенні ін’єкцій, при збиранні медичних відходів класу Б тощо; гігієнічної дезінфекції шкіри рук медичного персоналу у спортивно-оздоровчих закладах, дитячих дошкільних та навчальних закладах різних рівнів акредитації, санаторно-курортних закладах, у закладах соціального захисту (будинки для людей похилого віку, інвалідів тощо) та пенітенціарної системи, у вогнищах інфекційних хвороб; гігієнічної дезінфекції шкіри рук працівників підприємств косметичної, фармацевтичної, мікробіологічної, харчової промисловості, закладів громадського харчування і торгівлі, банківських установ, об’єктів комунальної служби; гігієнічної дезінфекції шкіри рук населенням у побуті: при догляді за хворими, новонародженими, людьми похилого віку; при перебуванні у громадському транспорті, у місцях загального користування; у подорожах тощо; дезінфекції шкіри клієнтів перед манікюром і педикюром у перукарнях тощо.

3.2. Методи знезараження окремих об’єктів.

3.2.1. При проведенні дезінфекції шкіри рук хірургів перед застосуванням засобу кисті рук та передпліччя дворазово ретельно миють теплою проточною питною водою та туалетним милом протягом 2-х хвилин, висушують їх за допомогою стерильної марлевої серветки або безволоконного одноразового рушника. Потім на сухі руки послідовно двічі з інтервалом 30 сек наносять по 5,0 мл засобу «ОлСепт 75» та втирають засіб у шкіру кистей рук (долоня, пальці, між пальцями, на тильну поверхню рук, біля нігтьового ложа) та передпліч до ліктя протягом 2,5 хв кожного разу, підтримуючи шкіру рук у вологому стані протягом всього періоду обробки. Під час обробки долоні необхідно тримати вище ліктів. Останню порцію засобу слід втирати у шкіру до висихання. Загальний час обробки має складати 5 хвилин. Стерильні рукавички одягають на руки після повного висихання засобу.

3.2.2. Гігієнічну обробку шкіри рук медичного персоналу під час проведення медичних маніпуляцій (пункції, ін’єкції, перев’язки тощо) у лікувально-профілактичних закладах та персоналу лабораторій різних підпорядкувань проводять наступним чином: наносять 3,0 мл засобу «ОлСепт 75» на шкіру кистей рук та рівномірно розтирають його протягом 30 секунд по поверхні шкіри (на шкірі долонь, пальців, між пальцями, на шкірі на тильному боці руки, біля нігтьового ложа) до повного її зволожування. Особливу увагу звертають на обробку нігтьових лож та міжпальцевих ділянок.

У разі забруднення рук виділеннями, кров’ю, іншими біологічними рідинами необхідно спочатку видалити забруднення зі шкіри одноразовою серветкою, змоченою засобом «ОлСепт 75», а потім провести гігієнічну дезінфекцію рук, як зазначено вище, повторивши процедуру двічі поспіль.

3.2.3. Гігієнічну обробку шкіри рук медичних працівників дитячих дошкільних і шкільних закладів, закладів соціального забезпечення, санаторно-курортних закладів, пенітенціарних закладів, працівників підприємств парфюмерно-косметичної та харчової промисловості, закладів громадського харчування і торгівлі, об’єктів комунальної служби, всіх видів транспорту тощо виконують шляхом нанесення 3-х мл засобу на руки та рівномірного розтирання його по поверхні шкіри до повного її зволожування.

Необхідна експозиція для виявлення знезаражуючої дії засобу складає 30 сек.

Приступати до роботи можна тільки після повного висихання засобу «ОлСепт 75».

3.2.4. Обробку операційного поля, а також шкірних покривів пацієнтів перед проведенням пункцій суглобів і органів та введенням катетерів проводять наступним чином: шкіру двічі послідовно протирають окремими стерильними марлевими тампонами, рясно змоченими засобом «ОлСепт 75». Експозиція після закінчення обробки складає 2 хвилини.

Напередодні операції хворий приймає душ (ванну), міняє білизну.

3.2.5. Обробку ліктьових згинів донорів проводять наступним чином: шкіру дворазово послідовно протирають окремими стерильними марлевими тампонами, рясно змоченими засобом «ОлСепт 75». Експозиція після закінчення обробки складає 2 хвилини.

3.2.6. З метою обробки ін’єкційного поля пацієнтів поверхню шкіри одноразово протирають стерильним ватним тампоном, змоченими засобом «ОлСепт 75». Експозиція після закінчення обробки складає 1 хвилину.

3.2.7. Обробку рукавичок на руках персоналу проводять наступним чином: зовнішню поверхню рукавичок ретельно протирають стерильним ватним або марлевим тампоном, рясно змоченим засобом «ОлСепт 75» (не менше 3,0 мл на тампон) протягом однієї хвилини. Експозиція — до повного висихання поверхні рукавичок. Загальний час обробки складає 1,5 хвилини.

3.2.8. Для гігієнічної обробки шкіри рук у побуті на руки наносять 3,0 мл засобу «ОлСепт 75» та рівномірно розтирають його по поверхні шкіри до повного її зволожування. Необхідна експозиція для виявлення знезаражуючої дії засобу складає 30 сек.

3.2.9. З метою дезінфекції шкіри клієнтів перед манікюром і педикюром у перукарнях поверхню шкіри одноразово протирають стерильним ватним тампоном, змоченими засобом «ОлСепт 75». Експозиція після закінчення обробки складає 1 хвилину.

 Застережні заходи при роботі із засобом.

4.1. Необхідні засоби захисту шкіри, органів дихання та очей при роботі із засобом.

Використання дезінфекційного засобу «ОлСепт 75» не потребує застосування будь-яких засобів захисту.

4.2. Загальні застереження при роботі із засобом.

Дезінфекційний засіб «ОлСепт 75» належить до легкозаймистих речовин! Не палити під час використання засобу. Необхідно тримати засіб осторонь від джерел відкритого вогню та тепла, зокрема включених нагрівальних приладів. По закінченні терміну придатності використання засобу забороняється.

4.3. Застережні заходи при приготуванні робочих розчинів.

Дезінфекційний засіб «ОлСепт 75» випускають у готовому до застосування вигляді. Не розводити!

4.4. Застережні заходи в умовах застосування засобу для обробки окремих об’єктів.

Засіб призначений тільки для зовнішнього застосування! Не застосовувати за наявності на руках виразок та відкритих ран. Не піддавати обробці засобом рани та слизові оболонки, не допускати контакту засобу зі слизовими оболонками очей. Не застосовувати для обробки шкіри дітей до одного року.

4.5 Методи утилізації засобу.

Партії дезінфекційного засобу «ОлСепт 75» з вичерпаним терміном придатності або некондиційні, внаслідок порушення умов зберігання, підлягають поверненню на підприємство-виробник для переробки. Не допускати попадання засобу у нерозведеному вигляді у каналізацію та відкриті водойми.

Пролитий засіб збирають за допомогою піску або іншого негорючого матеріалу, що добре поглинає рідину, в окремі ємності для утилізації. Очищену поверхню промивають водою. При прибиранні використовують індивідуальні засоби захисту шкіри, очей та органів дихання (халат, шапочка, гумовий фартух, гумові рукавички, гумові чоботи, захисні окуляри, універсальні респіратори типу РПГ-67 або РУ 60 М з патроном марки А чи промисловий протигаз).

Ознаки гострого отруєння. заходи першої допомоги при отруєнні.

5.1 Ознаки гострого отруєння.

Гостре отруєння — не спостерігається, проте при потраплянні всередину або тривалому вдиханні його парів можуть виникати явища отруєння (головний біль, запаморочення, пітливість, нудота, гіперемія шкіри обличчя).

5.2. Заходи першої допомоги при гострому (респіраторному) отруєнні засобом.

Потерпілого необхідно вивести на свіже повітря чи у добре провітрюване приміщення, забезпечити спокій, тепло, звільнити від тісного одягу. Ротову та носову порожнини промивають водою. У разі необхідності слід звернутись до лікаря.

5.3. Заходи першої допомоги при попаданні засобу в очі.

При попаданні засобу в очі необхідно промити їх проточною водою протягом 10–15 хв. При подразненні слизової оболонки очей рекомендується закапати в очі альбуцид. У разі необхідності звернутись до лікаря.

5.4. Заходи першої допомоги при попаданні засобу до шлунку.

У разі попадання засобу до шлунку необхідно промити ротову порожнину та випити кілька склянок питної води кімнатної температури із додаванням адсорбенту, наприклад, 10­15 подрібнених таблеток активованого вугілля. Негайно звернутись до лікаря!

Пакування. транспортування.

6.1. Пакування засобу.

Дезінфекційний засіб «ОлСепт 75» випускають у вигляді готової до застосування рідини у флаконах полімерних з гвинтовою горловиною місткістю від 50 мл до 1000 мл. Для використання у закладах охорони здоров’я та інших установах допускається упаковувати засіб об’ємом від 1000 мл до 5000 мл у бутлі місткістю від 1000 мл до 5000 мл та бочки поліетиленові місткістю 5000 мл.

6.2. Умови транспортування засобу.

Засіб «ОлСепт 75» транспортують у герметичному пакуванні виробника автомобільним чи залізничним транспортом відповідно до правил перевезення небезпечних легкозаймистих вантажів, що діють на даному виді транспорту та гарантують збереження цілісності засобу і тари. Вимоги при транспортуванні, як до горючих та легкозаймистих рідин.

Терміни та умови зберігання.

Засіб зберігають у герметичному пакуванні виробника окремо від лікарських засобів у критих вентилюємих складських приміщеннях, які захищені від вологи та прямого сонячного проміння, при температурі не вище 28 °С осторонь від джерел відкритого вогню та тепла, окремо від легкозаймистих матеріалів і речовин. Не заморожувати. У приміщенні, де зберігається засіб, забороняється палити.

Гарантійний термін придатності засобу за дотримання умов зберігання у герметичному пакуванні виробника складає 5 років з дати виробництва.

ТУ У 20.2–14181442.007:2015Виробник:

ИНТЕРДЕЗ ООО