РИЗЕНДРОС® 35 Таблетки, вкриті оболонкою Sanofi

Використання

Упаковка

таблетки, вкриті оболонкою 35 мг, № 4

Склад

Ризедронат натрію 35 мг

Діагнози

Дозування

Взаємодія

Показання

Фармакологічні властивості

Протипоказання

Побічні ефекти

Особливі інструкції

Умови зберігання

Ціни

Вінниця-АПТЕКА ГАЄВСЬКОГО-218.90 грн./уп.
Дніпро-1 СОЦІАЛЬНА АПТЕКА-321.84 грн./уп.
Запоріжжя-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-317.95 грн./уп.
Івано-Франківск-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-320.95 грн./уп.
Київ-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-308.95 грн./уп.
Львів-D.S.-392.00 грн./уп.
Одеса-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-323.95 грн./уп.
Суми-МЕД-СЕРВІС-345.18 грн./уп.
Тернопіль-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-348.95 грн./уп.
Харків-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-320.95 грн./уп.
Херсон-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-345.95 грн./уп.
Черкаси-МЕД-СЕРВІС-345.18 грн./уп.

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

Склад:

діюча речовина: risedronic acid;

1 таблетка містить ризедронату натрію 35 мг, що еквівалентно 32,5 мг ризедронової кислоти;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кросповідон, магнію стеарат, гіпромелоза, тальк, макрогол 6000, титану діоксид (E 171), заліза оксид червоний (E 172), заліза оксид жовтий (E 172).

Лікарська форма.

Таблетки, вкриті оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: помаранчевого або світло-помаранчевого кольору круглі двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група.

Засоби, що впливають на структуру та мінералізацію кісток. Бісфосфонати.

Код АТХ M05B A07.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Механізм дії

Ризедронат натрію є піридиніловим бісфосфонатом, який зв’язується з гідроксиапатитом кісткової тканини та інгібує опосередковану остеобластами резорбцію кісткової тканини. При цьому зменшується ремоделювання кісткової тканини, у той час як активність остеобластів та мінералізація кісткової тканини залишаються незмінними.

Фармакодинамічні ефекти

У доклінічних дослідженнях ризедронату натрію було показано потужну антиостеокластну та антирезорбтивну активність препарату та дозозалежне зростання маси кісткової тканини і біомеханічної сили скелету. Активність ризедронату натрію була підтверджена визначенням вмісту біохімічних маркерів ремоделювання кісткової тканини у ході фармакодинамічних та клінічних досліджень. У жінок у постменопаузі зниження вмісту біохімічних маркерів метаболізму кісткової тканини спостерігалося протягом 1 місяця застосування препарату та досягало максимуму через 3–6 місяців від початку його прийому. Зниження вмісту біохімічних маркерів метаболізму кісткової тканини через 12 місяців від початку застосування препарату у групі прийому ризедронату у дозі 35 мг 1 раз на тиждень та у групі прийому ризедронату у дозі 5 мг щодня було подібним.

У чоловіків з остеопорозом зниження вмісту біохімічних маркерів ремоделювання кісткової тканини спостерігалося не раніше, ніж через 3 місяці від початку прийому препарату, та продовжувало спостерігатися через 24 місяці його застосування.

Клінічна ефективність та безпечність

Лікування постменопаузального остеопорозу

З постменопаузальним остеопорозом асоційований ряд факторів ризику, такі як низька маса кісткової тканини в організмі, низька мінеральна щільність кісткової тканини, рання менопауза, тютюнопаління в анамнезі та остеопороз у родинному анамнезі. Клінічними наслідками остеопорозу є переломи. Ризик виникнення переломів зростає з кількістю факторів ризику.

Було показано, що у постменопаузальних жінок з остеопорозом прийом ризедронату у дозі 35 мг один раз на тиждень був еквівалентний прийому ризедронату у дозі 5 мг щодня за впливом на середню зміну мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ) поперекового відділу хребта.

У програмі клінічного вивчення ризедронату натрію, який призначали 1 раз на добу щодня, вивчався вплив препарату на ризик виникнення переломів стегнової кістки та хребців у жінок раннього та пізнього постменопаузальних періодів з переломами та без переломів.

У постменопаузальних жінок віком до 85 років з переломами хребців ризедронат натрію у дозі 5 мг щодня зменшував ризик виникнення нових переломів хребців. Ефект від лікування препаратом виявлявся вже у кінці першого року його прийому. Переваги застосування препарату також були продемонстровані у жінок з множинними переломами. Ризедронат натрію у дозі 5 мг щодня також зменшував річне зменшення зросту. У постменопаузальних жінок віком від 70 років з переломами хребців або без них, з Т-показником МЩКТ шийки стегна ≤3 СВ (стандартні відхилення) (NHANES III) та принаймні одним додатковим фактором ризику ризедронат натрію, який приймався протягом 3 років, зменшував ризик виникнення переломів стегнової кістки у підгрупі пацієнток з Т-показником МЩКТ шийки стегна ≤2,5 СВ (NHANES III) та принаймні одним переломом хребця. При цьому статистична значущість ефективності ризедронату порівнянно з плацебо досягалася лише у тому випадку, коли об’єднувалися дані двох груп прийому препарату — у дозах 2,5 мг та 5 мг.

Отримані дані свідчать про те, що у групі пацієнтів літнього віку від 80 років може спостерігатися менш виражений захист. Це може бути через зростання значущості нескелетних факторів ризику перелому стегнової кістки з віком.

Було продемонстровано зменшення ризику виникнення нових переломів хребців у пацієнтів з низьким показником МЩКТ шийки стегна без переломів хребців та у пацієнтів з низьким показником МЩКТ шийки стегна з переломами хребців або без переломів хребців.

  • Прийом ризедронату натрію, який призначали у дозі 5 мг щодня протягом 3 років, збільшував мінеральну щільність кісткової тканини (МЩКТ) поперекового відділу хребта, шийки стегна, вертлюгу стегна і кісток зап’ястка та підтримував незмінною щільність кісткової тканини у середній частині променевої кістки порівняно з контрольною групою.
  • Упродовж однорічного періоду подальшого спостереження без прийому препарату після

INN:

РИЗЕДРОНОВА КИСЛОТА

ATC:

Кислота ризедронова

Виробник:

Санофі

Форма випуску:

Таблетки, вкриті оболонкою