РИСПЕТРИЛ Фармасайнс

Використання

Упаковка

таблетки, вкриті оболонкою 1 мг флакон, № 60
таблетки, вкриті оболонкою 2 мг блістер, № 20
таблетки, вкриті оболонкою 2 мг флакон, № 60
таблетки, вкриті оболонкою 4 мг флакон, № 60
розчин оральний 1 мг/мл флакон 30 мл з дозатором, № 1

Склад

Рисперидон 1 мг
Рисперидон 2 мг
Рисперидон 4 мг
Рисперидон 1 мг/мл

Діагнози

Атипова нервова анорексія
Атиповий аутизм
Гострий поліморфний психотичний розлад
Гострий поліморфний психотичний розлад з симптомами шизофренії
Дитячий аутизм
Дитячий аутизм (ранній дитячий аутизм)
Елективний мутизм
Інший тип шизофренії
Інші органічні розлади особистості і поведінки, обумовлені хворобою, травмою та дисфункцією головного мозку
Інші порушення поведінки
Органічні ураження ЦНС
Параноїдна шизофренія
Психотичний розлад на фоні прийому декількох наркотичних (психоактивних) засобів
Розлад поведінки, обмежений рамками сім’ї
Розумова відсталість легкого ступеня, зі значним порушенням поведінки, що потребує догляду і лікування
Шизофренія

Дозування

Взаємодія

Показання

Фармакологічні властивості

Протипоказання

Побічні ефекти

Особливі інструкції

Умови зберігання

Ціни

Вінниця-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-441.95 грн./уп.
Дніпро-АПТЕКИ МЕДИЧНОЇ АКАДЕМІЇ-428.69 грн./уп.
Житомир-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-425.95 грн./уп.
Запоріжжя-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-433.95 грн./уп.
Івано-Франківск-МЕД-СЕРВІС-415.45 грн./уп.
Київ-ЦИТРУС-ФАРМ-397.00 грн./уп.
Кропивницький-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-441.95 грн./уп.
Львів-ПОДОРОЖНИК-489.19 грн./уп.
Миколаїв-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-441.95 грн./уп.
Одеса-МИКОЛАЇВ-ФАРМ-491.30 грн./уп.
Суми-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-434.95 грн./уп.
Тернопіль-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-443.95 грн./уп.
Ужгород-D.S.-493.09 грн./уп.
Харків-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-418.95 грн./уп.
Хмельницький-АПТЕКА БАМ-236.02 грн./уп.
Чернігів-МЕД-СЕРВІС-442.45 грн./уп.
Чернівці-D.S.-489.20 грн./уп.

РИСПЕТРИЛ (RISPETRIL)

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування лікарського засобу

Затверджено МОЗ Украiни від 2015-08-04 р. № 489. Р.п. № UA/3656/01/02, UA/3656/01/03, UA/3656/01/05

Склад

діюча речовина: рисперидон (risperidone);

1 таблетка містить рисперидону 0,5 мг; 1 мг; 2 мг; 4 мг; 6 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, натрію лаурилсульфат, целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний, Опадри II (червоний–0,5 мг, білий–1 мг, помаранчевий–2 мг, зелений–4 мг, жовтий–6 мг);

склад оболонок:

0,5 мг — спирт полівініловий, макрогол, титану діоксид (Е 171), тальк, барвник заліза оксид червоний (Е 172);

1 мг — титану діоксид (Е 171), полідекстроза (Е 1200), гіпромелоза (Е 464), триетилцитрат (Е 1505), макрогол.

2 мг: — спирт полівініловий, макрогол, титану діоксид (Е 171), тальк, барвник жовтий захід FCF (Е 110).

4 мг — спирт полівініловий, титану діоксид (Е 171), макрогол, тальк; барвники: хіноліновий жовтий (Е 104), індигокармін (Е 132).

6 мг — спирт полівініловий, титану діоксид (Е 171), макрогол, тальк; барвники: хіноліновий жовтий (Е 104), заліза оксид жовтий (Е 172), жовтий захід FCF (Е 110).

Лікарська форма

Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група

Антипсихотичні засоби. Рисперидон. Код АТХ N05A X08.

Клінічні характеристики

Показання

  • лікування шизофренії та інших психічних розладів, у тому числі підтримуюча терапія, у пацієнтів, у яких спостерігалася відповідь на терапію, з метою запобігання рецидиву хвороби;
  • лікування маніакальних епізодів при біполярних розладах (допоміжна терапія у комбінації з нормотиміками як початкове лікування або як монотерапія на період тривалістю до 12 тижнів);
  • короткочасне лікування вираженої агресії або тяжких психічних симптомів у пацієнтів з деменцією при існуванні загрози заподіяння шкоди собі чи іншим;
  • симптоматичне лікування зухвалих опозиційних розладів або інших розладів соціальної поведінки у дітей, підлітків та дорослих з розумовим розвитком нижче середнього або розумовою відсталістю, які мають прояви деструктивної поведінки (імпульсивність, аутоагресія);
  • симптоматичне лікування аутичних розладів у дітей віком від 5 років, у яких симптоми варіюють від гіперактивності до роздратованості (включаючи агресію, завдання собі тілесних ушкоджень, тривожність та патологічні циклічні дії).

Протипоказання

Гіперчутливість до активного компоненту або до будь-якої допоміжної речовини у складі препарату.

Спосіб застосування та дози

Звичайна доза

Риспетрил можна застосовувати один або два рази на добу. Дози більше ніж 8 мг слід розділяти на два прийоми (вранці та ввечері).

Для досягнення дози 0,25–2,5 мг рекомендується застосовувати Риспетрил, розчин оральний.

Шизофренія

Дорослі (віком до 65 років).

Риспетрил можна призначати один або два рази на добу.

Розпочинати прийом слід з 2 мг Риспетрилу на добу, на другий день дозу можна збільшити до 4 мг. Після цього дозу можна підтримувати без змін або, за необхідності, продовжувати індивідуальну корекцію дози. Для більшості пацієнтів рекомендована доза становить 4–6 мг на добу. Деяким пацієнтам може бути показане поступове підвищення дози або знижена початкова доза.

Максимальна добова доза препарату становить 10 мг.

Дози, які перевищують 10 мг на добу, не виявили вищої ефективності порівняно з меншими дозами, але вони можуть спричиняти появу екстрапірамідних симптомів. Оскільки безпека доз, що перевищують 16 мг на добу, не вивчалась, дози, що перевищують цей рівень, застосовувати не можна.

Пацієнти літнього віку (віком від 65 років).

Рекомендована початкова доза — по 0,5 мг два рази на добу. У разі необхідності дозу можна збільшити до 1–2 мг два рази на добу шляхом підвищення на 0,5 мг два рази на добу. У разі необхідності додаткової седації можна одночасно застосовувати бензодіазепін.

Маніакальні епізоди при біполярних розладах (дорослі та діти віком від 10 років).

Рекомендована початкова доза Риспетрил — 2 мг один раз на добу, ввечері. Дозу можна індивідуально збільшити додаванням 1 мг/добу не частіше ніж через кожні 24 години. Рекомендований діапазон доз — від 2 до 6 мг на добу.

Як і при інших видах симптоматичного лікування, при довготривалому застосуванні Риспетрилу необхідно періодично переглядати дози і коригувати їх протягом усієї терапії. Немає даних щодо ефективності Риспетрилу при лікуванні гострої біполярної манії тривалістю понад 12 тижнів. Якщо Риспетрил застосовують у комбінації з нормотиміками, терапію можна припинити раніше, оскільки початок ефекту від лікування можна очікувати у перші тижні терапії. Навіть після появи першої відповіді на лікування слід враховувати можливість повторного виникнення симптомів депресії через особливості перебігу хвороби та побічні реакції лікарських засобів, що застосовувались для лікування, у тому числі Риспетрилу.

Короткочасна терапія вираженої агресії або тяжких психічних симптомів у пацієнтів з деменцією.

Рекомендована початкова доза — 0,25 мг два рази на добу. За необхідності дозу можна збільшити шляхом підвищення дози на 0,25 мг два рази на добу не частіше ніж через день. Для більшості пацієнтів оптимальною дозою є 0,5 мг два рази на добу. Однак для деяких пацієнтів ефективну дозу можна збільшити до 1 мг двічі на добу. Після досягнення оптимальної дози можна розглянути можливість прийому добової дози один раз на день.

Відміна лікування Риспетрилом повинна відбутися не пізніше ніж через три місяці від початку терапії, терапію можна поновити лише у разі, якщо поведінкові розлади з’являються знову.

Симптоматичне лікування розладів соціальної поведінки або агресивної поведінки.

Пацієнти з масою тіла >50 кг

Рекомендована початкова доза становить 0,5 мг один раз на день. За необхідності дозу слід коригувати шляхом додавання 0,5 мг один раз на день не частіше ніж через день. Оптимальна доза для більшості пацієнтів — 1 мг один раз на день. Однак для деяких пацієнтів для досягнення позитивного ефекту достатньо не більше 0,5 мг один раз на день, тоді як інші можуть потребувати 1,5 мг один раз на день.

Пацієнти (діти віком від 5 років та дорослі) з масою тіла

Рекомендована початкова доза — 0,25 мг один раз на день. За необхідності дозу можна коригувати шляхом додавання 0,25 мг один раз на день не частіше ніж через день. Оптимальна доза для більшості пацієнтів — 0,5 мг один раз на день. Однак для деяких пацієнтів достатньо не більше ніж 0,25 мг один раз на добу для досягнення позитивного ефекту, тоді як інші можуть потребувати 0,75 мг один раз на день.

Як і при інших видах симптоматичного лікування, довготривале застосування Риспетрилу необхідно періодично переглядати і коригувати протягом усієї терапії.

Аутизм (діти віком від 5 років).

Дозу слід підбирати індивідуально, залежно від стану пацієнта та клінічної відповіді.

Пацієнти з масою тіла

Рекомендована початкова доза становить 0,25 мг один раз на день. З 4 дня дозу можна збільшити на 0,25 мг. Слід підтримувати дозу 0,5 мг та на 14 день провести оцінку клінічної відповіді. Збільшення дози на 0,25 мг з інтервалом у 2 тижні можна розглядати лише для пацієнтів з недостатньою клінічною відповіддю.

Пацієнти з масою тіла ≥50 кг

Рекомендована початкова доза — 0,5 мг один раз на день. З 4 дня дозу можна збільшити на 0,5 мг. Слід підтримувати дозу 1 мг та на 14 день провести оцінку клінічної відповіді. Збільшення дози на 0,5 мг з інтервалом у 2 тижні можна розглядати лише для пацієнтів з недостатньою клінічною відповіддю.

Дози Риспетрилу для дітей з аутизмом (добова доза в мг/день)

Маса тіла Початкова доза